Sufity napinane pełnią również role ochronną np. przed zalaniem mieszkania, są wodoodporne i wytrzymują ciężar ok. 120 litrów na 1 m2. Stropy, na których montuje się sufity napinane nie są obciążane -układ: sufit-konstrukcja jest bardzo lekki. Wysokie pomieszczenia można dowolnie obniżać natomiast niskie optycznie podwyższać stosując folie z lustrzanym odbiciem. Do oświetlenia pomieszczeń, w których montowane są sufity napinane można stosować tradycyjne żyrandole, halogeny sufitowe, tuby i plafony, a także taśmy i moduły LED. Firma Tectum – ekskluzywne wykończenia wnętrz, zapewnia kompleksową usługę montażu sufitów wraz z zapleczem usług elektrycznych. W suficie napinanym istnieje również możliwość montowania systemów wentylacji i nawiewu. Sufit tego rodzaju jest odporny na przenoszenie drgań co oznacza brak charakterystycznych pęknięć sufitu podwieszanego.

Sufity napinane z folii błyszczącej, satynowej i matowej dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej.

5
metrów
szerokości

Oferowane przez nas sufity jako jedyne w Polsce są dostępne aż do 5m szerokości! Co jest istotne w przypadku zastosowania sufitu w większych pomieszczeniach (brak linii zgrzewu na środku sufitu).

Zalety sufitu napinanego:

 • ekspresowy montaż (ok. 1 dzień)
 • idealnie równy i gładki
 • brak pęknięć i rys
 • zawsze czysty
 • odporny na wilgoć
 • dowolny kształt i oświetlenie
 • nieprzemakalny
 • ogromna wytrzymałość
 • niepalny
 • nie blaknie i nie płowieje
 • odporny na chlor
 • możliwość nadruku własnych zdjęć
 • nie obciąża ścian, stropu lub dachu
 • możliwość wielokrotnego demontażu i montażu powłoki
 • 15 lat gwarancji na materiał


Sufit napinany z folii błyszczącej
Preview
Sufit napinany z folii błyszczącej
Sufit napinany z folii satynowej
Preview
Sufit napinany z folii satynowej
Sufit napinany z folii matowej
Preview
Sufit napinany z folii matowej

Sufit napinany z folii błyszczącej jest najczęściej wybieranym przez naszych klientów. Zastosowanie folii błyszczącej sprawia, że pomieszczenie optycznie się powiększa. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do eleganckiego salonu z kryształowym żyrandolem w stylu glamour, sali basenowej – efekt odbijania się wody w suficie jak i do pokoju dziecięcego. Z doświadczenia wiemy, że dzieci doskonale bawią się leżąc na podłodze, strojąc miny do sufitu i traktując go jak lustro! Sufit napinany z folii satynowej posiada idealnie gładką i delikatną strukturę pozbawioną efektu błyszczenia. Sufit napinany z folii matowej wyglądem przypomina strukturę tradycyjnego sufitu pomalowanego farbą. Idealne rozwiązanie dla inwestorów chcących uniknąć efektu błyszczenia, a którym zależy na wszystkich zaletach, które oferuje montaż sufitów napinanych. Sufity z folii matowej jak i satynowej idealnie wpasują się we wnętrze urządzone w stylu prowansalskim jak i klasycznym.


Sufit napinany z oświetleniem całopowierzchniowym
Preview
Sufit napinany z oświetleniem całopowierzchniowym
Brak lamp na suficie? Oczywiście, że się da! Sufit napinany z podświetleniem całopowierzchniowym oświetli Twoje pomieszczenie! Dzięki zastosowaniu taśm z modułami LED jesteśmy w stanie uzyskać efekt jak na prezentowanych zdjęciach.
Sufit napinany dwupoziomowy
Preview
Sufit napinany dwupoziomowy
Dzięki przewinięciu folii na sufitach napinanych dwupoziomowych jesteśmy w stanie uzyskać efekty “zabudowy kartonowo-gipsowej” czy też ukryć karnisz.
Ściany napinane z nadrukiem
Preview
Ściany napinane z nadrukiem
Ściany napinane z nadrukiem są idealnym rozwiązaniem dla klientów chcących się wyróżniać spośród tłumu. Nadruk technologią UV zapewnia trwałość oraz bezpieczeństwo dla Klienta. Dzięki nam, na ścianie możesz umieścić zdjęcie swojej rodziny! W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia! Pobranie pliku graficznego do druku z serwisu www.shutterstock.com – GRATIS
Sufit napinany podświetlany z nadrukiem "gwieździste niebo"
Preview
Sufit napinany podświetlany z nadrukiem "gwieździste niebo"
Jeżeli chcesz zaskoczyć swoich gości/klientów ten sufit będzie idealnym rozwiązaniem! Sufit imitujący rozgwieżdżone, nocne niebo z niezliczoną liczbą gwiazd. Jak to jest możliwe? Światłowody w powłoce sufitu są podłączone do generatora światła. Istnieje również możliwość zastosowania bardziej ekonomicznego rozwiązania jakim są szpilki światłowodowe StarSky. Efekt gwieździstego nieba możemy również uzykać w bardziej “tradycyjny” sposób – napinając folię z nadrukiem.
Sufit napinany Double Vision
Preview
Sufit napinany Double Vision
Sufit Double Vision to sufit z ukrytym nadrukiem. Przed włączeniem oświetlenia sufit jest biały, natomiast po włączeniu światła pojawia się na nim dowolnie wybrany nadruk.
Sufit napinany z podświetleniem LED’owym obwodowym
Preview
Sufit napinany z podświetleniem LED’owym obwodowym
Podświetlenie obwodowe sufitu napinanego polega na zastosowaniu taśmy LED w całym obwodzie sufitu, wewnątrz lub na zewnątrz.