Tynki dekoracyjne idealnie eksponują miejsce w przestrzeni. Tynki dekoratorskie znakomicie podkreślą te miejsca, które we wnętrzu powinny być wyróżnione. Może to być wezgłowie łóżka w sypialni, ściana kominkowa w salonie czy tło dla dzieła sztuki w jadalni. Dekoracja ta przyciąga wzrok, skupia uwagę i stanowi we wnętrzu dominantę.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich wosków ochronnych, tynki dekoracyjne są odporne na wodę i zabrudzenia. Mogą być więc znakomitą alternatywą dla płytek ceramicznych, drogich okładzin ściennych z kamienia czy szkła. W łazienkach, kuchniach ale także kotłowniach, garażach, spiżarkach i piwniczkach stosuje się je tworząc klimatyczne i interesujące wnętrza.

Zastosowanie produktów Novacolor z serii mineralnych tynków dekoracyjnych pozwala osiągnąć niesamowicie autentyczne efekty betonu, trawertynu, naturalnej gliny, które sprawdzą się w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach, oferując niepowtarzalne wrażenia estetyczne.

Przy tak zaawansowanych technologicznie tynkach dekoracyjnych o bardzo dobrej jakości w ich zastosowaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Rodzaje tynków mineralnych

Preview

CalceCruda

CalceCruda to wyjątkowy materiał na bazie gliny, w pełni ekologiczny, wolny od lotnych związków organicznych (VOC), a w dodatku pochłania do 80% rakotwórczych formaldehydów unoszących się w powietrzu, wykorzystywanych w produkcji farb. CalceCruda umożliwia tworzenie grubych struktur i odciskanie wzorów z szablonów. CalceCruda jest naturalnym materiałem, ciepłe i przyjazne kolory tworzą przytulne wnętrze, jednocześnie sprawdzając się jako dekoracja ścian w eleganckich przestrzeniach z charakterem.

Preview

Archi+Concrete

Tynk mineralny w proszku tworzący imitację betonu. Tynk jest bez ziarna, w formie sypkiej, dzięki czemu jest bardzo plastyczny, pozwala na uzyskiwanie idealnie gładkich powierzchni, ale też osiąganie struktur, takich jak efekt deskowania, płyty betonowe jak również oryginalny beton drapany.

Preview

Archi+Big

Mineralny tynk dekoracyjny w proszku z dużym ziarnem do uzyskiwania strukturalnych powierzchni, idealny do industrialnych wnętrz, loftów.

Preview

Archi+Pietra

Sypki tynk oparty na bazie wapna. Efektem końcowym przypominający naturalny kamień z dodatkiem miki.

Preview

Mirror

Mirror to tynk mineralny oparty na bazie wapna, proszku marmurowego, wosków i tlenków ziemi. Mirror tworzy EXTRA BŁYSZCZĄCY efekt Stucco Veneziano. Mirror jest rekomendowany do użytku w prestiżowych wnętrzach.

Preview

Mineral Finishes

Tynk mineralny, który wykorzystywany jest do tworzenia efektu betonu architektonicznego oraz trawertynu na ścianach. Rozróżniany jest w dwóch formach uziarnienia: marmur fine (niski stopień chropowatości) oraz marmur medio (wysoki stopień chropowatości). Może być pokryty bezbarwnym woskiem ochronnym by zwiększyć hydrofobowość ściany.

Preview

Marmorino KS

Tynk mineralny na bazie wapna, proszku marmurowego, o bardzo drobnym ziarnie i satynowym połysku. To beton architektoniczny o najniższym stopniu uziarnienia.